• Adres IP 3.84.228.68

piątek, 29, marzec 2024 07:48

W dniach 24-04-2014 - 28-04-2014 w naszym przedszkolu przeprowadzono  ewaluację  zewnętrzną  przeprowadzoną przez wizytatorów do spraw ewaluacji z Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Ewaluacja zewnętrzna polegała na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w następującym obszarze: ”Promowana jest wartość wychowania przedszkolnego”.

Ewaluacja ma także na celu ustalenie poziomu spełniania przez przedszkole wymagań zawartych

w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r.

Przedszkole może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

● Poziom E - oznaczający niski stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

● Poziom D - oznaczający podstawowy stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

● Poziom C - oznaczający średni stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

● Poziom B - oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

● Poziom A - oznaczający bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

W czasie ewaluacji przeprowadzono ankietowanie i wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, wywiad grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i partnerów przedszkola, przedstawicielami rodziców , nauczycielami a także analizę dokumentacji. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, z którym można się dokładnie zapoznać na stronie:

Poziom spełnienia wymagania przez nasze przedszkole oceniono na poziomie A

Dyrektor przedszkola dziękuje partnerom przedszkola i rodzicom  za aktywny udział i poświecony czas w czasie prowadzenia badań przez wizytatorów ds. ewaluacji.