^
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Kto jest online

Dzisiaj94
Wczoraj95
Tygodniowo189
Miesięcznie2563
W sumie260155

Visitor Info

  • Adres IP 3.229.117.149
  • Browser: unknown
  • Browser Version: unknown
  • Operating System: unknown

Online

1
Online

wtorek, 29, listopad 2022 21:26
godlo2

 

 

AKTUALNOŚCI
♦♦♦
 

Harmonogram Imprez ogólno przedszkolnych

25.11.22 r tj. – Dzień Pluszowego Misia – w tym dniu organizujemy Dzień Piżamowy ( dzieci prosimy przebrać po przyjściu w szatni) dodatkowe informacje:

- będziemy gościć „Niedźwiadka Szczepanka” z przedstawicielami katowickiego Sanepidu

- dzieci przychodzą ze swoimi Misiami

Wstępem do dnia Misia będziemy zbiórka  do 23 listopada nowych Misiów i innych maskotek – przyłączamy się do akcji  Fundacji „Mam Marzenie” dla szpitalnych oddziałów dziecięcych (Katowice Ligota, Chorzów Truchana, Zabrze 1 Maja) LICZYMY JAK ZAWSZE NA OTWARTE SERCA ( proszę przy okazjach różnych akcji charytatywnych rozmawiać z dziećmi również w domu w jakim celu rodzice i dzieci przynoszą te dary)

30.11.22r tj środa – Zabawy andrzejkowe w przedszkolu ( szczegółowe informacje dla poszczególnych grup będą na grupowych tablicach informacyjnych i stronie internetowej w zakładkach grupowych)

02.12.22r tj. piątek na godz. 10:00 z okazji Dnia Górnika zapraszamy tylko tatusiów i dziadków górników posiadających mundur górniczy, mile widziany chociaż jeden górnik w stroju roboczym ( dla wszystkich tatusiów ze względów na ograniczenia  lokalowe przewidziany jest festyn rodzinny)

Uwaga!! – proszę zgłosić do końca listopada , który z rodziców lub dziadków ma mundur i przyjdzie – bardzo nam zależy, aby dzieci zobaczyły i porozmawiały z górnikiem oraz mogły zaprezentować  program artystyczny na tę okoliczność.

06.12.22r tj. wtorek – Mikołaj w przedszkolu i inne atrakcje, ale to niespodzianka ( dla wiadomości tylko rodziców !!!- oprócz spotkania z Mikołajem dzieci wyjeżdżają w tym dniu do Sali 1000- ca klocków LEGO w Katowicach) – dzieci przychodzą ubrane na czerwono, mile widziane świąteczne akcesoria.

20.12.2022 tj wtorek WIGILIA w przedszkolu – dzieci przychodzą odświętnie ubrane.

 
 
 
♦♦♦

W kancelarii przedszkola są do wglądu kalendarze ze zdjęciem dziecka i ewentualnego zakupu. Zapraszamy.

Do 17 listopada proszę zgłaszać ewentualne doróbki – i należy od razu zapłacić ponieważ na podstawie przelewu doróbki zostaną nadesłane.

♦♦♦

Rodzice!!

W pierwszy piątek każdego miesiąca prosimy o zabieranie papci do prania ponieważ na podeszwach jest często np. plastelina lub po prostu są brudne, ponieważ dzieci wchodzą w nich do szatni, a na podwórku jest już błoto. Robimy to w trosce o czystość , aby dzieci przebywały w higienicznych warunkach – sukcesywnie zakupujemy nowe dywany na których dzieci się kładą, dotykają buzią, bawią się itd.

W związku z tym pamiętajmy: każdy pierwszy piątek miesiąca zabieramy papcie do prania.

♦♦♦
 
"Hospicjum umiera powoli - podaruj mu życie!"
Rodzice i Rodziny naszych przedszkolaków:
Przyłączcie się do POMOCY Hospicjum Cordis w Katowicach !!!
Rozpoczynamy w przedszkolu zbiórkę następujących rzeczy:
chemia: płyny do płukania, płyny uniwersalne, proszki do prania
żywność: musy owocowe, wody mineralne małe z „dzióbkiem”, kisiele, budynie, soczki w butelkach z „dzióbkiem”, vibovit junior.
Nasze przedszkole preferuje tą formę pomocy, aby dzieci uczestniczyły i uczyły się pomagać poprzez przykład dawany przez rodziców.
Ale zachęcamy również do indywidualnego wsparcia finansowego.
 
♦♦♦
 

UWAGA !!!! zmiana terminu

27 października tj. czwartek organizujemyDZIEŃ DYNI – czyli wesołe zabawy przedszkolaków. W tym dniu wszechobecny jest kolor pomarańczowy. Zachęcamy do ubrania dzieci na pomarańczowo lub z elementem pomarańczowym, lub wykorzystać inne elementy i akcesoria pasujące do obchodów Dnia dyni. Można przynosić do przedszkola dynie – dzieci w grupach będą wykonywać prace artystyczne z wykorzystaniem dyni – konkurs międzygrupowy.

UWAGA: Termin został zmieniony z 31.10 na 27.10 – ponieważ w tym dniu będzie niska frekwencja ( rodzice zgłaszali nieobecności dzieci)

Proszę też zgłaszać osobie dyżurującej na korytarzu czy dziecko w dniu  31.10 będzie w przedszkolu czy też nie – ze względu na konieczność zaplanowania i zakupu żywności.

 
♦♦♦

Jutro 13.10.22 tj. czwartek odbędą się dla naszych przedszkolaków zajęcia piłkarskie ogólnorozwojowe „ pod okiem” trenera Akademii Piłki Nożnej VICTORIA.

Dzieci ( zarówno dziewczynki jak i chłopcy) w tym dniu przychodzą ubrane na sportowo, sportowe obuwie – zajęcia odbywać się będą na boisku przy SP15 w godzinach dopołudniowych.

♦♦♦

Dnia 17.10. 2022 tj. poniedziałek będą wykonywane zdjęcia do kalendarza na rok 2023.

Kalendarz 12- stronicowy + 2 zdjęcia 10x 15 + kalendarz na biurko w kwocie 46 zł. Rodzic nie jest zobowiązany po obejrzeniu zdjęć do ich zakupu, fotograf wykonuje zdjęcia na własne ryzyko.

Kalendarze wykonujemy co roku na prośbę rodziców, ponieważ jest to dobry pomysł na świąteczny prezent lub upominek na dzień babci i dziadka.

Uwaga:

• zdjęcie dziecka jest na białym tle więc raczej nie wskazana jest biała bluzka.

• można przyprowadzić do zdjęcia rodzeństwo miedzy godz. 9:00-9:30 i wcześniej zgłosić,że będzie rodzeństwo.

 
 
♦♦♦

W związku ze zbliżającym się Dniem Przedszkolaka ( 20 września) zaplanowano:

19.09.2022 tj. poniedziałek – zabawy w Sali Kosmos od 9:30 do 11:30 ( proszę dzieci odpowiednio ubrać

20.09.2022 tj. wtorek – „ Dzień Przedszkolaka” – zabawy i konkursy  z drobnymi nagrodami

22.09.2022 tj. czwartek – gościmy teatrzyk z Krakowa ze spektaklem  pt: „Między nami krasnalami”

 
♦♦♦

Informujemy o zebraniu Rady Rodziców  w dniu 14.09.2022 tj. środa o godz. 17:00.

Zapraszamy wybranych na zebraniu przedstawicieli z każdej grupy.

 
♦♦♦
 

W środę tj. 14 września odbędą się dla naszych przedszkolaków zajęcia piłkarskie ogólnorozwojowe „ pod okiem” trenera Akademii Piłki Nożnej VICTORIA.

Dzieci ( zarówno dziewczynki jak i chłopcy) w tym dniu przychodzą ubrane na sportowo, sportowe obuwie – zajęcia odbywać się będą na boisku przy SP15 w godzinach dopołudniowych.

Jeśli będzie padał deszcz zajęcia zostaną przełożone na inny termin. UWAGA!!! - w podanym dniu zajęcia się nie odbędą się ( pogoda!!) o innym terminie powiadomimy

♦♦♦
 
Witamy w roku szkolnym 2022/23.
Drogie Dzieci.
Przed Wami kolejny rok pełen ciekawych zabaw i nauki, budowania przyjaźni oraz zdobywania ważnych w życiu umiejętności.
Szanowni Rodzice.
„Na progu” nowego roku szkolnego zapewniamy, że nasze przedszkole dla Waszych dzieci będzie bezpieczną i przyjazną placówką edukacyjną.
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Przedszkola
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2022/2023 życzę, aby od 1 września każdy dzień przynosił Wam radość z wykonywanej pracy i satysfakcję z odnoszonych sukcesów zawodowych.
dyr. przedszkola Ewa Czop
Informujemy, że zebranie organizacyjne z rodzicami wszystkich grup wiekowych odbędzie się 6 września tj. wtorek o godz. 17:00. Zapraszamy.
 
Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 w Mysłowicach Rights Reserved.