^
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Kto jest online

Dzisiaj90
Wczoraj74
Tygodniowo90
Miesięcznie1957
W sumie242688

Visitor Info

  • Adres IP 35.172.111.71
  • Browser: unknown
  • Browser Version: unknown
  • Operating System: unknown

Online

2
Online

poniedziałek, 23, maj 2022 17:57
godlo2

 

 

AKTUALNOŚCI
 
 

Rodzice!!

Kilka ważnych informacji dot. najbliższych imprez przedszkolnych:

24.05.2022 tj.wtorek całodniowa wycieczka dla wszystkich przedszkolaków do „Zaczarowanego lasu” pod Częstochową.

Szczegóły:

- śniadanie w tym dniu o godz. 7:40 ( prosimy o punktualność)

- wyjazd 8:15

- powrót ok 15:30 ( godz. może ulec zmianie , zależy od wielu czynników np. pogoda, warunki na drogach itp.) – można będzie dzwonić ok 15 do przedszkola Pan rzemieślnik pozostający na placówce udzieli informacji.

Uwagi:

- ubiór dziecka: na cebulkę, jednak zamiast krótkiego rękawka lepiej cieniutki, a długi rękaw, długie spodnie lub getry, pełne buty, nakrycie głowy ( to na okoliczność np. kleszczy – po powrocie proszę obejrzeć ciało i głowę dziecka)

- wyposażenie dziecka: plecaczek, a w nim paczuszka chusteczek higienicznych i peleryna przeciwdeszczowa – NIC WIĘCEJ !!! dzieci wszystko dostaną: każdy butelkę wody, suchy prowiant, rogalik seven days; zabieramy też ze sobą ciepły posiłek – zupę, a organizator zapewnia kiełbaski z grilla i herbatę.

- każdy rodzic wypełnia ZGODĘ, którą otrzyma na 2 dni przed wyjazdem, w przypadku choroby lokomocyjnej proszę rozmawiać z wychowawcą ( proszę nie dawać tabletek do ssania ze względu na możliwość zadławienia się dziecka)

- Dzień Matki przypadający 26 maja uczcimy życzeniami on –line i upominkami dla Mam, a w zamian organizujemy Dzień Rodziny z udziałem Mam i Tatusiów na terenie ogrodu przedszkolnego ( osobno dla każdej z grup, poniżej terminy )

31.05.2022 tj. wtorek – z okazji Dnia Dziecka, będzie na terenie naszego ogrodu ZJEŻDZALNIA DMUCHANA ( należy pamiętać o długich spodniach lub getrach)

01.06.2022 tj. środa Dzień Dziecka – w tym dniu teatrzyk, konkursy oraz zabawy taneczne, zumba kids itp.– dzieci w tym dniu przychodzą w strojach niecodziennych np. w spódniczkach z falbankami do tańca, które tak dziewczynki lubią, chłopcy w wymyślnych strojach , mogą to być dowolne stroje np. jak na karnawał –, tak aby dzieci były zadowolone i szczęśliwe.

14.06.2022 tj. wtorek – uroczyste Zakończenie Roku szkolnego w grupie najstarszej, połączone z piknikiem rodzinnym z udziałem Mam i Tatusiów. Szczegóły pojawią się na stronie internetowej w zakładce grupowej.

22.06.2022 tj. środa– piknik rodzinnym w grupie Kangurka z udziałem Mam i Tatusiów. Szczegóły pojawią się na stronie internetowej w zakładce grupowej.

23.06.2022 tj. czwartek – piknik rodzinnym w grupie Tygryska z udziałem Mam i Tatusiów. Szczegóły pojawią się na stronie internetowej w zakładce grupowej.

25.06.2022 tj. sobota – Rada Dzielnicy Wesoła zaprasza przedszkolaków do udziału w wydarzeniu, które odbywać się będzie na fali Wesoła tj. słowiańskiego święta przesilenia Słońca.  Prawdopodobnie o godz. 18.00- zaprezentują się nasze przedszkolaki. W związku z tym proszę poinformować wychowawcę czy rodzic z dzieckiem będzie na tym wydarzeniu.

♦♦♦
 
Informujemy,że od 1 marca tj.od wtorku Rodzice wchodzą już do szatni,natomiast noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej ( hol i szatnia) jest utrzymane.

 

♦♦♦
 
Uwaga Rodzice!!!
Zgodnie z decyzją Sanepidu informujemy, że grupy: Tygryski i Kangurki przechodzą również na tryb zdalny od 24.01.2022 do 28.01.2022 włącznie.
Ponadto dzieci z grupy Kangurka (te, które były w przedszkolu 20.02.) objęte są kwarantanną od 23.01.2022 do 30.01.2022. Dyrektor i wychowawca kontaktowali się z Państwem mailowo i telefonicznie – kto nie odpowiada na te formy kontaktu, może jutro zadzwonić do przedszkola.
♦♦♦
Uwaga Rodzice!!!

● Informujemy, że grupa Kubusia Puchatka przechodzi na zdalne nauczanie od 21.01.2022 do 28.01.2022r (włącznie). 23 dzieci objętych zostało kwarantanną (od 21.01.2022 do 27.01.2022) – Rodzice Tych dzieci zostali powiadomieni telefonicznie przez dyrektora przedszkola.

● Tak jak w roku ubiegłym w okresie zdalnego nauczania wychowawcy, specjaliści prowadzący w naszym przedszkolu zajęcia rewalidacyjne i logopedię będą współpracować z Państwem kontaktując się codziennie w godzinach rannych drogą mailową. Dlatego prosimy codziennie przeglądać pocztę.

♦♦♦
 
Bal karnawałowy w przedszkolu  - odbędzie się 18 stycznia z zachowaniem obostrzeń sanitarnych tj.każda grupa osobno. Bal rozpoczyna się zaraz po śniadaniu. Obiad w tym dniu będzie ok. 12:30
 
Dzieci przychodzą w strojach karnawałowych i w dobrych humorach. Będą też wykonywane zdjęcia ( rozpoczną się już przed śniadaniem). Rodzice nie są zobowiązani do zakupu zdjęć.
Uwaga:
Prosimy, aby dzieci przyprowadzone do przedszkola były już przebrane.
♦♦♦

Informacja o najbliższych wewnętrznych uroczystościach przedszkolnych i sprawach rożnych.

02.12. tj. czwartek – dzieci przychodzą ubrane na galowo ( szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej , w swoich grupach). Będziemy prezentować swoje umiejętności on –line pracownikom Kopalni Mysłowice –Wesoła.

03.12. tj. piątek gościmy górnika w stroju galowym z Kopalni Mysłowice –Wesoła ( dzieci przychodzą ubrane na galowo)

06.12.tj. poniedziałek – Mikołaj w przedszkolu. Dzieci przychodzą ubrane na czerwono z elementami świątecznymi np. rogi renifera, czapki mikołajkowe czy stroje np. elfa ( co kto ma)

16.12. tj. czwartek – wigilia w przedszkolu ( każda grupa osobno ) – dzieci przychodzą ubrane elegancko, opłatków nie trzeba przynosić)

Ponadto proszę przemyśleć i zgłosić do 22 grudnia czy będą dzieci w przedszkolu 24.12 tj. wigilia ( w związku z organizacją pracy) oraz 31.12.tj.sylwester ( w celu dokonania wcześniejszych zakupów i zamknięcia roku budżetowego).

 
♦♦♦
 

                              Świąteczny Kiermasz Przedszkolny organizowany przez Radę  Rodziców przy Przedszkolu nr 15.

Rada Rodziców wraz z całą społecznością przedszkola dziękuje rodzicom za przyniesione na kiermasz piękne rękodzieła.

6 –tego w poniedziałek kończymy zbiórkę, ( zachęcamy jeszcze do przynoszenia rękodzieł), a następnie 9-tego w czwartek od godziny 17:00 do 19:00 ( kiedy już nie ma dzieci i pracowników) można będzie przy wejściu do przedszkola dokonać zakupu przepięknych ozdób świątecznych. Obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego tj. dystans, maseczka, rękawiczki.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na:

-paczki świąteczne dla 2-3 starszych osób bardzo samotnych, nie mających nikogo bliskiego

- instrumenty perkusyjne dla przedszkola

Na tę chwilę bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom:

• Stefana i Leona (Pani Agata dostarczyła większość świątecznych ozdób)

• Vanessy S., Filipa D., Wiktora D., Niny S. , Kacperka G., z grypy Kangurka

• Filipa G., z grypy Tygryska

• Alicji N., Bianki P., Tymona L., Dominika G., z grupy Kubusia Puchatka

Czekamy jeszcze na rękodzieła i sukcesywnie dopisywać będziemy darczyńców – to szlachetna zabawa w pomaganie.

                                            Rada Rodziców

 
 
♦♦♦

UWAGA RODZICE!!!

Wyjazd do kina ( 18.11. tj. czwartek) jest aktualny – w trosce o bezpieczeństwo dzieci będą miały salę kinową na wyłączność.

Dotyczy grup : Kubusie Puchatki i Tygryski

Wyjazd z przedszkola autokarem do Goo Kino Mysłowice ok 9:20 na film pt.” Pszczółka Maja- mały , wielki skarb”

Dzieci nic ze sobą nie zabierają ( jedynie chusteczki higieniczne w kieszeni)- żadnych plecaków i innych gadżetów – w kinie zostanie zakupiony zestaw: popcorn + napój.

 

Grupa Kangurka w tym dniu będzie obchodziła w przedszkolu Dzień Myszki- Miki. Przewidziane atrakcje.

 
♦♦♦
Rodzice.
Są do odbioru kalendarze ścienne ( 12-sto stronicowy) + kalendarz biurkowy + dwa zdjęcia 10x 15 w cenie  42 zł. Zapraszamy do odbioru - po obejrzeniu rodzice decydują czy biorą zdjęcia czy też nie. 
Do przedszkola nie wchodzimy, komplet zdjęć zostanie wydany przy wejściu. Można wziąć do domu, zdecydować i na następny dzień zapłacić bądź zwrócić w stanie nienaruszonym.
 
♦♦♦
 

UWAGA RODZICE

10 listopada tj. środa będziemy w przedszkolu wspólnie świętować Dzień Niepodległości. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na galowo!!!.

 

Prosimy też zgłaszać Paniom dyżurującym na korytarzu, czy dziecko w dniu 12 listopada tj.piątek będzie korzystało z opieki przedszkolnej. Informacja ta jest niezbędna ze względu na zakup produktów żywnościowych. Proszę o podanie tej informacji do dnia 9.11.tj.do wtorku.

♦♦♦

5.11.2021 tj. piątek gościmy w przedszkolu teatrzyk ze spektaklem pt.” Strach ma wielkie oczy”

18.11.2021 tj. czwartek  grupa Kubusie Puchatki i Tygryski wyjeżdżają do Goo Kino Mysłowice na film pt” Pszczółka Maja:- mały, wielki skarb”

Uwagi:

•mamy salę na wyłączność

•premiera tego filmu jest 11.11.2021 informujemy, abyście się Państwo wcześniej nie wybrali z dziećmi na ten film

•grupa najmłodsza nie jedzie ze względu na długość trwania filmu, w najbliższym czasie zrekompensujemy maluszkom ten wyjazd inną atrakcyjną forma aktywności, lub pojadą do kina w drugim półroczu.

♦♦♦
Szanowni rodzice i drogie dzieci
Ogłaszamy rodzinny konkurs pt. „Dyniowe inspiracje”.
Przenieśmy się w świat dyniowych fantazji i przygotujmy wspólnie ze swoim dzieckiem oryginalną dynię.
Dynię, która może przybrać dowolną formę artystyczną, należy dostarczyć do przedszkola, do czwartku (28 października) do godziny 9.00.
Zdjęcia dyń zostaną zamieszczone na Facebooku, a Państwo będziecie głosować poprzez klikanie ikonki „Lubię to”.
Konkurs zakończy się 8 listopada o godzinie 12.00.
Ta dynia, która otrzyma najwięcej polubień - WYGRYWA. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Życzymy wesołej zabawy rodzinnej.
 
♦♦♦

Dzień Dyni… czyli zabawy i zajęcia przedszkolaków z dynią w roli głównej. Będziemy ten dzień świętować w przedszkolu 28.10 tj. czwartek. Proponujemy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo ( oczywiście w miarę możliwości) lub miały jakieś elementy stroju pasujące do obchodów Dnia Dyni.

( w piątek natomiast przypominamy, że będzie fotograf – o czym już informowaliśmy)

♦♦♦

Rodzice!!

29.10.2021 tj. piątek w godzinach od 8:00 do 9:30 będą wykonywane zdjęcia do kalendarza. Fotograf wykonuje je na własne ryzyko. Po obejrzeniu można go zakupić lub nie.

O wykonaniu kalendarzy rozmawialiśmy na zebraniu i spotkaniu z Radą Rodziców – w latach ubiegłych wykonywaliśmy je na prośbę rodziców, był to też znakomity pomysł np. na prezent na dzień babci i dziadka.

Jeszcze raz podkreślam, że rodzic nie jest zobowiązany do zakupu.

Uwaga sugestia fotografa: najlepiej jak dziecko ubrane jest na kolorowo, lub ciemniejszy kolor – nie biały bo się zlewa z tłem.

Cena  42 zł – w skład kompletu  wchodzi kalendarz ścienny ( 12-sto stronicowy) + kalendarz biurkowy + dwa zdjęcia 10x 15

 
 
♦♦♦
 
"PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ" - kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego.
 
Działania, które podejmujemy z dziećmi i rodzicami w najbliższym czasie:
Przed nami okres Świąteczny – najlepszy czas na pomaganie. Przyłączamy się do dwóch akcji dla potrzebujących dzieci.
•Fundacja BAJTEL - Mysłowice Pomagają organizuje zbiórkę rzeczy na święta dla potrzebujących dzieci. Zbieramy dla dzieci:
- nowe i używane zabawki, puzzle i gry planszowe, książki, artykuły szkolne, kosmetyki.
ZBIÓRKA TRWA do 26.11.2021
•Ośrodek Opiekuńczo –Wychowawczy „Nadzieja” w Mysłowicach. Zbieramy dla dzieci słodycze na świąteczne paczki.
ZBIÓRKA TRWA od 15.11.2021 do 15.12.2021
„Dary serca” gromadzić będziemy w holu przedszkola w pojemnikach z napisami:
Ośrodek „Nadzieja” – słodycze
Fundacja BAJTEL – inne dary
Pomagamy dzieciom w Afryce - do 22 października będziemy zbierać pasty i szczoteczki do zębów.
Nowe szczoteczki do zębów i pasty prosimy przekazywać do przedszkola paniom będącym na dyżurze, bądź wkładać je do pojemnika w holu korytarza (w godzinach pracy przedszkola 6.30-17.00).
• Nadal mogą Państwo wspierać dzieci na oddziałach onkologii poprzez wpłatę symbolicznej złotówki na konto Fundacji "Gdy Liczy się Czas"
• W najbliższych dniach rozpoczniemy również zbiórkę kasztanów i żołędzi. Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę.
Zachęcamy do pomocy „dobro powraca, więc dziel się nim”.
 
♦♦♦
UWAGA : Niektóre poniższe informacje z 21 wrzesnia tracą wazność ze względu na niesprzyjającą aurę. Nie bedzie dmuchańców , w zamian 23 września teatrzyk dla wszystkich przedszkolaków. Pasowanie w najmłodszej grupie zgodnie z planem, ale nie na ogrodzie tylko w sali.
 

21 września tj. wtorek obchodzimy uroczyście w naszym przedszkolu  Dzień PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu będą następujące atrakcje:

Grupy starsze: Kubusie Puchatki i Tygryski – zjeżdżalnia dmuchana na ogrodzie przedszkolnym, zabawy przy muzyce. Dzieci w tym dniu powinny ubrać getry lub inne spodnie dresowe umożliwiające korzystanie ze zjeżdżalni.

Grupa najmłodsza: Kangurki – „Pasowanie na Przedszkolaka”  21.09.2021 odz.10:00– uroczystość na ogrodzie z udziałem rodzica lub innego opiekuna ( ciocia, babcia dziadek) tylko jeden opiekun!!!

Szczegółowe informacje dla grupy Kangurka dotyczące np. ubioru i innych spraw organizacyjnych znajdziecie państwo w szatni na grupowej gazetce.

 
 
Oświadczenia i zgody do pobrania na rok szkolny 2021/2022
pobierz:
 
 
 
Najpilniejsze informacje związane z nadchodzącym rokiem szkolnym 2021/22.
BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA PONAD WSZYSTKO
● Ze względu na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa przedszkole jest zamykane.
Na chwilę obecną rodzice/opiekunowie nadal nie wchodzą do przedszkola za wyjątkiem rodziców/opiekunów dzieci z grupy najmłodszej lub starszych nowoprzyjętych (do szatni wchodzi jeden rodzic w maseczce).
● Śniadanie jest o godz. 8:45 i do tej godziny dziecko powinno być przyprowadzone do przedszkola (6-latki przychodzą na godz. 8:00 – rozpoczynają się zajęcia edukacyjne)
● Należy również pamiętać o zamykaniu furtki wejściowej prowadzącej do ogrodu (obręcz) w czasie, gdy dzieci są na terenie ogrodu przedszkolnego.
● Zaniepokojeni rodzice po rozstaniu z dzieckiem (szczególnie w okresie asymilacji) mogą zawsze zadzwonić do przedszkola w celu zasięgnięcia informacji.
● Należy przyprowadzać do przedszkola tylko zdrowe dzieci. Dzieci zakatarzone, kaszlące, z temperaturą, z dolegliwościami żołądkowymi itp. należy pozostawić w domu, aż do całkowitego wyleczenia, aby nie zarażały swoich rówieśników. Po otrzymaniu telefonicznej informacji o złym samopoczuciu dziecka rodzic zobowiązany jest do odebrania dziecka z przedszkola.
 
KILKA ISTOTNYCH INFORMACJI SZCZEGÓLNIE DLA RODZICÓW PRZYPROWADZAJĄCYCH DZIECKO DO PRZEDSZKOLA PO RAZ PIERWSZY.
1. Lista „przydziału” dziecka do konkretnej grupy i jego znaczek (w szatni i łazience) znajdować się będą w szatni na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej w zakładce grupowej
GRUPA najstarsza (6-latki) to KUBUSIE PUCHATKI- uczęszczają do tej grupy 6 –latki
GRUPA średnia (4-5-latki) to TYGRYSKI- uczęszczają do tej grupy 5 –latki oraz 4 latki z pierwszego półrocza
GRUPA młodsza (3-4 -latki) to KANGURKI- uczęszczają do tej grupy 4 –latki z drugiego półrocza i 3 latki
2. Dziecko należy wyposażyć w zmienne obuwie oraz „zapasowe” części garderoby np. bielizna, getry, bluzeczka na wypadek awaryjnej sytuacji i zostawić w woreczku w szafce dziecka.
3. W pierwszym dniu wskazane jest, aby rodzice osobiście przyprowadzili i odbierali dziecko do momentu przedłożenia upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola przez inne osoby.
W ostatnim tygodniu sierpnia na naszej stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI zamieścimy dokumenty do pobrania i wypisania lub będzie je można uzupełnić na zebraniu.
4. Zebrania odbędą się oddzielnie dla każdej grupy z zachowaniem wzmożonego reżimu sanitarnego (przychodzi tylko jeden z rodziców w maseczce, bez dziecka, proszę zabrać ze sobą coś do pisania w celu wypełnienia pozostałej dokumentacji i oświadczeń).
Harmonogram zebrań:
30.08.2021 godz. 17:30 Kangurki
06.09.2021 godz. 17:30 Kubusie Puchatki
07.09.2021 godz. 17:30 Tygryski
 
Uwaga: Proszę śledzić informacje na naszej stronie szczególnie w zakładce Aktualności i na facebooku, ponieważ kwestie organizacyjne spowodowane sytuacjami związanymi z pandemią mogą wpłynąć na ich zmianę.
 
♦♦♦
 
 
 
 
Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 w Mysłowicach Rights Reserved.