• Adres IP 44.213.80.174

wtorek, 19, marzec 2024 04:13

NASZE  PRZEDSZKOLE – ogólna charakterystyka

Nasze przedszkole otworzyło swoje podwoje dla małych mieszkańców Wesołej  (dzielnicy Mysłowic) 25 października 1953 roku. Wybudowane zostało przez miejscową Kopalnię Węgla Kamiennego " Wesoła". Początkowo było Przedszkolem nr 2, dwuoddziałowym, 5-o godzinnym, liczącym 47 dzieci. Budynek położony jest wśród zieleni z dala od ulicy i gwaru ulicznego.

Dzisiaj  ten wolnostojący obiekt  po wielu przemianach i modernizacjach  przeznaczony jest dla 75 dzieci, mieszczą się w nim 3 oddziały. Sale są obszerne, widne, z atrakcyjnymi zabawkami i bardzo dobrze wyposażonymi kącikami tematycznymi. Pozostałe pomieszczenia z których korzystają dzieci są estetyczne i  funkcjonalne ( szatnia, łazienka , przestronny korytarz ). Zaplecze kuchenne spełnia wymogi SANEPID-u i zapewnia smaczne , urozmaicone i pożywne posiłki.

Przedszkole posiada bardzo duży ogród. Znajdują się tam urządzenia rekreacyjne, mini-trasa rowerkowa oraz piaskownice. Przedszkolny plac zabaw jest tak zagospodarowany, aby dzieci mogły w nim przebywać o każdej porze roku. Zadrzewienie dające cień oraz rozległy trawnik dostarczają wspaniałych warunków do zabaw dowolnych oraz zorganizowanych w czasie dni ciepłych i słonecznych.  W czasie zimy jest bezpiecznym miejscem do zabaw na śniegu. Drzewa, krzewy i inne rośliny hodowane w ogrodzie dają dziecku możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i obserwowania jej przez cały rok.

Nasze Przedszkole oferuje  nie tylko bardzo dobre warunki lokalowo – bytowe, ale przede wszystkim:

• szeroki wachlarz imprez, uroczystości i wycieczek,

• prezentowanie umiejętności i talentów dzieci – poprzez udział w konkursach, przeglądach i akcjach na skalę międzynarodową, ogólnopolską i regionalną,

• wysoki poziom pracy opiekuńczo - wychowawczo – dydaktycznej,

• autorskie programy zajęć, różnorodne metody pracy,

• serdeczna atmosfera i przyjazny klimat przedszkola.

• wysokie kwalifikacje i ciągłe doskonalenie nauczycieli.

• szeroka współpraca ze środowiskiem lokalnym.

• zaangażowanie rodziców w sprawy przedszkola.