• Adres IP 18.205.114.205

wtorek, 19, marzec 2024 04:08

MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech

Kampania edukacyjna skierowana do przedszkoli
Województwa Śląskiego
 „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”

Cel i założenia kampanii:
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.
Kampanię przeprowadzono, aby:
 – zaktywizować nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej, zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia;
 – podnieść świadomość ekologiczną dzieci w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie;
 – przekazać wiedzę rodzicom/opiekunom prawnym o: wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie w szczególności dzieci;
- wprowadzić zwyczaj codziennego sprawdzania jakości powietrza i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia;
- uświadomić jakie korzyści wynikają ze stosowania oczyszczaczy.

Jako uczestnicy kampanii „MOGĘ! ZatrzymaćSMOG – Przedszkolaku złap oddech” – otrzymaliśmy dwa oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej pn.: „MOGĘ! ZatrzymaćSMOG – Przedszkolaku złap oddech” -II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.