REGULAMIN
ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI CZASU POBYTU DZIECI
W PRZEDSZKOLU NR 15
W MYSŁOWICACH
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);
Uchwała Nr LVI/1062/14 Rady Miasta Mysłowice z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola lub oddziały przedszkolne zorganizowane w szkole podstawowej, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mysłowice (Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego z 2014 r., poz. 3909)
§ 1
Karta do elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu
-
Dla każdego dziecka przeznaczona jest jedna karta oznaczona imieniem i nazwiskiem dziecka oraz jego indywidualnym kodem.
-
Koszt karty w wysokości 5,00 zł pokrywają Rodzice (opiekunowie prawni) dziecka.
-
W roku 2014 każdy rodzic (opiekun prawny) otrzyma jedną kartę nieodpłatnie.
-
Karta jest własnością Rodziców (opiekunów prawnych) dziecka.
-
Do każdej karty przypisany jest kod PIN, który umożliwia rejestrację „wejścia” lub „wyjścia” dziecka z przedszkola poprzez wprowadzenie go na klawiaturze czytnika.
-
Rodzice są zobowiązani do rejestrowania czasu pobytu dziecka w placówce w momencie wejścia i wyjścia z budynku przedszkola.
-
W przypadku utraty lub zniszczenia karty Rodzic zobowiązany jest do zakupu nowej karty na własny koszt.
-
Fakt utraty karty należy zgłosić do dyrektora przedszkola niezwłocznie, najpóźniej dnia następnego po stwierdzeniu tego faktu.
§ 2
Dodatkowe karty do elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu
-
Rodzic (opiekun prawny) dziecka ma możliwość wykupienia dodatkowych kart na własność.
-
Koszt każdej dodatkowej karty wynosi 5,00 zł i jest ponoszony przez Rodziców (prawnych opiekunów).
-
Karty mogą zostać wykupione wyłącznie dla osób wykazanych w „Oświadczeniu odbiorze dziecka z przedszkola” i nie mogą być udostępniane osobom nieupoważnionym.
-
Rodzice (opiekunowie prawny) dziecka ponoszą pełną odpowiedzialność za użytkowanie karty.
§ 3
Ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu
-
Czytnik do ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu umieszczony jest w ogólnie dostępnym miejscu w pobliżu wejścia do budynku przedszkola.
-
Zarejestrowanie wejścia dziecka do placówki powinno nastąpić niezwłocznie po wejściu na teren przedszkola.
-
Zarejestrowanie wyjścia z placówki powinno nastąpić po odebraniu dziecka od wychowawcy.
-
Rejestracji wejścia lub wyjścia dziecka z przedszkola dokonuje się poprzez zbliżenie karty do czytnika lub poprzez wprowadzenie na klawiaturze indywidualnego kodu PIN przypisanego do dziecka.
-
Potwierdzeniem rejestracji jest sygnał dźwiękowy oraz wyświetlenie się na ekranie czytnika imienia i nazwiska dziecka wraz z aktualną godziną.
-
W przypadku, gdy osoba przyprowadzająca dziecko do przedszkola nie zarejestruje faktu wejścia do placówki w systemie elektronicznym, opłata jest naliczana od godziny otwarcia (rozpoczęcia pracy) przedszkola.
-
W przypadku, gdy osoba odbierająca dziecko z przedszkola nie zarejestruje faktu wyjścia z placówki w systemie elektronicznym, opłata jest naliczana do godziny zamknięcia (zakończenia pracy) przedszkola.
§ 4
Sposób naliczania odpłatności za pobyt i wyżywienie dziecka w przedszkolu
-
Rodzice (opiekunowie prawni) dziecka uiszczają odpłatność za pobyt dziecka przedszkolu wykraczający poza godziny realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
-
Płatności te naliczane są z góry na podstawie zadeklarowanych przez Rodziców (prawnych opiekunów) godzin pobytu dziecka w przedszkolu oraz ilości posiłków, jakich dziecko będzie korzystało, zgodnie z umową dotyczącą świadczenia przez przedszkole usług opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych na rzecz dziecka.
-
Po zakończeniu każdego miesiąca następuje rozliczenie opłaty za dodatkowe godziny pobytu w przedszkolu uwzględniające faktyczny czas pobytu dziecka w placówce wykazany przez elektroniczny system ewidencji.
-
Jeśli po tym rozliczeniu dziecko posiada nadpłatę to jej kwota pomniejsza odpłatność w kolejnym miesiącu.
-
Jeśli rozliczenie wykazuje niedopłatę, to jej kwota jest doliczana do odpłatności w kolejnym miesiącu.
-
Po zakończeniu każdego miesiąca następuje rozliczenie opłaty za wyżywienie dziecka przedszkolu, uwzględniające dni nieobecności w placówce.
-
Fakt późniejszego przyprowadzenia dziecka do przedszkola lub wcześniejszego odbioru z placówki nie pomniejsza odpłatności za wyżywienie o koszt niezjedzonego posiłku.
-
Wszelkich rozliczeń, o których mowa w ust. 4, 5 i 6 dokonuje wyznaczony pracownik przedszkola.
§5
Postanowienia końcowe
-
Koszt karty, z przyczyn niezależnych od przedszkola, może w przyszłości ulegać zmianie.
-
Zmiana wysokości opłaty za kartę nie wymaga zmiany niniejszego regulaminu.
-
Zmiana opłaty za kartę musi być podana do wiadomości Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola w sposób przyjęty w danej placówce (np. poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń).
-
Niniejszy regulamin wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty podania do wiadomości, w sposób zwyczajowo przyjęty w przedszkolu, z mocą obowiązującą od dnia 1 września 2014 r.
-
Sprawy nieuregulowane szczegółowo zapisami niniejszego regulaminu są zawarte w Statucie przedszkola oraz w przepisach odrębnych.