^
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Kto jest online

Dzisiaj29
Wczoraj79
Tygodniowo241
Miesięcznie1956
W sumie308732

Visitor Info

  • Adres IP 44.200.86.95
  • Browser: unknown
  • Browser Version: unknown
  • Operating System: unknown

Online

4
Online

czwartek, 30, maj 2024 12:30
godlo2
 
 
 "Mamo! Mamo! Mammobus!"

"Porozmawiajmy o kondycji psychicznej Twojego dziecka"

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Mysłowicach 
 
 

26 Familijny Festyn Świętojańki w Mysłowicach
w 100-lecie wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego 
 

Zapraszamy na Dni Mysłowic 2019
 

Szanowni Rodzice.
W naszym mieście po raz pierwszy odbędzie się wykład prozdrowotny "Świadomie po zdrowie"
pod patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza  we współpracy z firmą Aloe ProLife .
Serdecznie zachęcamy do udziału w wykładzie na temat żywienia i suplementacji w sporcie i życiu codziennym,
który poprowadzi dr n.med. Małgorzata Stręk - biochemik , wieloletni wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Wykład odbędzie się 22 maja 2019 r. o godz. 17:00 w siedzibie MOK ul. Grunwaldzka 7. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji pod nr telefonu 507-507-514

Serdecznie pozdrawiam
Monika Zawadzka-Mendyk - pomysłodawca i współorganizator
tel: 505-626-915

 

  

 

I mysłowicki „Spacer z czworonogiem”

            Miłośnicy zwierzaków spotkają się, po raz pierwszy, 22 września na rynku w dzielnicy Wesoła. Stamtąd wybiorą się na spacer ze swoimi pupilami. Przejdą przez ulicę Norwida, Kryształową, aż do boiska KS „Górnik przy ulicy Sportowej. Tam czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji. Grupa poszukiwawczo – ratowniczych OSP Dąbrówka Mała pokaże jak, psy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia. Odbędą się także szkolenia, jak odpowiednio wyszkolić czworonoga. Ponad to przedstawiciele Leśnego Pogotowia w Mikołowie opowiedzą o swojej pracy i oczywiście o swoich podopiecznych. Współorganizatorem jest Straż Miejska Mysłowice, która przeprowadzi pokaz samoobrony. Podczas imprezy będzie można również poznać podopiecznych, przebywających w mysłowickim schronisku. Ich opiekunowie opowiadać będą na temat adopcji zwierzaków - jak wygląda cały proces oraz jak się przygotować na przyjęcie nowego domownika. „Spacer z czworonogiem” to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja i profilaktyka. O ten aspekt zadba Centrum Zdrowia SILVET w Mysłowicach. Weterynarze z tej przychodni umożliwią zaszczepienie oraz zaczipowanie czworonogów. Będą udzielać również wielu przydatnych rad na temat zdrowia zwierzaków.

- Głównym założeniem „Spaceru z czworonogiem” jest umożliwienie mieszkańcom Mysłowic bezpłatnego zaczipowania swojego pupila, co zwiększa szansę na jego odnalezienie w przypadku zaginięcia. Dodatkowo jest to okazja do zaszczepienia czworonoga, czyli działań profilaktycznych oraz zasięgnięcia porady weterynaryjnej – mówi lek. wet. Jacek Karcz z Centrum Zdrowia Zwierząt SILVET.

Czipowanie jest darmowe. Odbywać się będzie w ramach miejskiego programu walki z bezdomnością zwierząt. Dla najmłodszych uczestników będą dmuchańce, a dla tych starszych spotkanie z Husarią Mysłowice. Należy pamiętać o bezpieczeństwie - zabrać smycz oraz kaganiec dla swojego pupila.  
ŚWIĄTECZNY JARMARK: TRWA ZBIÓRKA ZABAWEK
Tegoroczny Jarmark na mysłowickim Rynku odbędzie się w trzeci weekend grudnia (15-17.12).
To doskonała okazja do sprzedaży świątecznych ozdób, akcesoriów, smakołyków,
a także wyjątkowych prezentów, które znajdą się niebawem pod choinką.
Jak co roku trwa zbiórka zabawek, które zostaną rozdane najmłodszym podczas Jarmarku.
Mysłowicki Rynek już 15 grudnia zamieni się w wyjątkowy zakątek i ugości setki mysłowiczan
chcących poczuć bożonarodzeniową atmosferę i przygotować się do tych wyjątkowych dni.
Od piątku i przez cały weekend (15-17.12) każdy wystawca – przedsiębiorca, stowarzyszenie, szkoła
– będzie miał okazję nie tylko sprzedać swoje produkty, ale także pozyskać nowe grono potencjalnych klientów.
 
Tradycji musi stać się zadość, więc ogłaszamy zbiórkę zabawek!
Rozdamy je najmłodszym podczas jarmarku, zabawki nie muszą być nowe,
ale nie mogę być zniszczone.
Możliwe, że dla wielu dzieci będzie to jedyny świąteczny prezent.
Zabawki można przynosić do:
 
·      Urzędu Miasta, ul. Powstańców 1,
·      Mysłowickiego Ośrodka Kultury, ul. Grunwaldzka 7,
·      Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Bończyka 32z.
Zbiórka potrwa do 8 grudnia włącznie.


W ramach programu walki z boreliozą zorganizowane zostaną spotkania edukacyjno-informacyjne poświęcone chorobom odkleszczowym.

Zaplanowano trzy spotkania:
  • 15 listopada, o godzinie 10:00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach, ul. Kubicy 5,
  • 16 listopada, o godzinie 11:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzęczkowicach, ul. Kawy 12,
  • 22 listopada, o godzinie 17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach, ul. Grunwaldzka 7.
Tematyką spotkań ma być borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) oraz inne choroby odkleszczowe, profilaktyka, możliwość zastosowania efektywnych i bezpiecznych szczepionek przeciwko KZM, rozpoznanie, leczenie, rokowanie oraz film instruktażowy z zakresu usuwania kleszcza.
 
 
 

Informacja prasowa
ŚWIĘTO PLONÓW W WESOŁEJ
Już 10 września, tym razem w dzielnicy Wesoła, mysłowiccy gospodarze dziękować będą za tegoroczne zbiory. Tradycyjnym Dożynkom towarzyszyć będą występy artystyczne, muzyka na żywo i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Będzie i akcent kulinarny – konkurs na najlepszy śląski żur w Mysłowicach.
Uroczystości rozpoczną się od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (godz. 11.00), by kolejno tradycyjny korowód dożynkowy przemaszerował na dożynkowy festyn pod stadion MOSiR w Wesołej.
Święto plonów otworzą koncerty Orkiestry Dętej Happy Big Band i zespołów Galway i Blue Party (godz. 13.00). Na godz. 18.00 zaplanowano finał konkursu na najlepszy śląski żur przygotowany przez mysłowickich restauratorów. I będzie to nie lada wyzwanie! Jurorem będzie mógł być każdy, kto zakupi miseczkę zupy i otrzyma kartę do głosowania. Wieczorem o dobrą zabawę zadba zespół Duet Karo (19.00).
Na nudę nie będę mogli narzekać także najmłdosi. To właśnie z myślą o nich zaplanowano pokazy rycerskie, animacje oraz dmuchańce. Nie obędzie się także bez konkursów, dla tych małych i dużych.
 
Dożynki Miejskie, 10 września, Mysłowice-Wesoła.


 
 
Informacja prasowa
 
DNI MYSŁOWIC: WIELKI KONCERT, FEST GRILLOWANIE I PIKNIK HISTORYCZNY

Na zakończenie roku szkolnego Mysłowice ponownie zabrzmią koncertowo w Parku Słupna. Właśnie w ostatni weekend czerwca rozpoczną się tegoroczne Dni Mysłowic i potrwają tradycyjnie trzy dni - od 23 do 25 czerwca br. Oprócz koncertu głównego, na którym wystąpią Sylwia Grzeszczak i C-BooL, odbędzie się m.in. Fest Grillowanie – Biesiada Śląska, V Piknik Historyczny oraz wiele innych atrakcji i wydarzeń.
 
Muzycznym emocjom towarzyszyć będą pokazy, występy taneczne, widowiska, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz konkursy z nagrodami.
·      23 czerwca (piątek), Park Słupna 17:00- zagrają m.in. Sylwia Grzeszczak, C-BooL i Kamil Kubas, a ponadto pojawi się muzyka alternatywna. Imprezę poprowadzi Jankes z radia ESKA.
·      24 czerwca (sobota), Park Słupna15:00 - Fest Grillowanie – Biesiada Śląska – w licznych budkach będzie można zakupić wszelkie potrawy z grilla: kiełbasę, karkówkę, krupniok, ziemniaki, a ponadto kapustę, lody i gofry. Podczas Biesiady Śląskiej odbędzie się także degustacja żuru, a całej imprezie towarzyszyć będą występy zespołów B.A.R. i Golden Mix. Imprezę poprowadzi Marcin Janota z radia Fest.
·      25 czerwca (niedziela), Górka Słupecka11:00 - V Piknik Historyczny -  wymarsz Orszaku spod Muzeum Miasta Mysłowice na Górkę Słupecką, a następnie finał konkursu na najciekawsze średniowieczne przebranie, pokazy rycerskie, w tym jazdy konnej, oraz sokolniczy. Dodatkowo odbędą się: pokaz sztuki kowalskiej i wytwarzania papieru czerpanego, którym towarzyszyć będą animacje z dziećmi, tańce dawne oraz zabawy z gliną.
Podczas trwania wydarzeń głównych Dni Mysłowic w Dzielnicy Bończyk-Tuwima w niedzielę 25 czerwca na Placu św. Jana Pawła II odbędzie się XXIV Familijny Festyn Świętojański i V Świętojański Bieg Trzeźwościowy.
 

 

 

 

 

KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W PARKU SŁUPNA
Tradycyjnie w pierwszych dniach czerwca (4.06) w mysłowickim Parku Słupna odbędzie się Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz rozkwitnie miasteczko mysłowickich organizacji.


Szczegółowe informacje w przedszkolu.Zachęcamy do udziału i wsparcia.


W ostatnią niedzielę kwietnia tj. 30.04 w Parku Słupna na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbędzie się rodzinny piknik podsumowujący miesiąc z autyzmem. Organizatorami Pikniku pod honorowym patronatem prezydenta miasta Mysłowice Edwarda Lasoka są Urząd Miasta Mysłowice oraz Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek. Zapraszamy!


 
 
Mysłowicki Ośrodek Kultury informuje o otwarciu Klubu dla dzieci i rodziców ”100 pociech”. Projekt powstał z myślą o dzieciach w wieku od 1 do 7 lat i ich rodziców.
 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez miejskie jednostki na czas ferii zimowych

http://itvm.pl/2017/01/15/atrakcyjne-ferie-miescie/


Zaproszenie na wspólne świętowanie
 

Mysłowicki Rynek już 9 grudnia zamieni się w wyjątkowy zakątek i ugości setki mysłowiczan
chcących poczuć bożonarodzeniową atmosferę i przygotować się do tych wyjątkowych dni.
Już w drugi weekend grudnia (9-11.12) w Mysłowicach odbędzie się Jarmark Świąteczny i Mikołajki.
 
 

W poniedziałek 10.10. 2016 rusza głosowanie w ramach
I edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego zachęcamy udziału
 
 

WIDOWISKOWY DZIEŃ DZIECKA W MYSŁOWICACH
 
W mysłowickim Parku Słupna 5 czerwca świętować będą wszystkie dzieci – te małe i duże, bez wyjątków. Jak przystało na tego rodzaju wydarzenie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, które połączone będą z miasteczkiem organizacji pozarządowych.
Podczas mysłowickiego Dnia Dziecka w Parku Słupna zaplanowano między innymi liczne występy sceniczne, gry i konkursy z nagrodami oraz pokazy służb mundurowych. Będą także smakołyki i dmuchańce bez ograniczeń. Emocji dostarczą pokazy motocyklowe i przejażdżki na podnośniku straży pożarnej. Dla ciekawych przygód przygotowano zabawę w poszukiwanie skarbów i park linowy. Pokazy szczudlarzy i ogromne bańki mydlane też będą czekać na swoich fanów. Każdy chętny będzie mógł również zdobyć kartę rowerową. Będzie także okazja, by poznać finalistów konkursów "Mysłowice Moich Marzeń" oraz "Zostań Prezydentem Mysłowic".
Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych rozpocznie się w Parku Słupna w Mysłowicach /ul. Stadionowa/ o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 20.00.
W mysłowickim Parku Słupna 5 czerwca świętować będą wszystkie dzieci – te małe i duże, bez wyjątków. Jak przystało na tego rodzaju wydarzenie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, które połączone będą z miasteczkiem organizacji pozarządowych.
 

 
Aktywne Ferie Zimowe!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną dla dzieci
przez mysłowickie jednostki organizacyjne na czas ferii zimowych.
 

"Świąteczny Jarmark" - na Rynku w Mysłowicach  po raz drugi !
Przewidiano dużo atrakcji w świątecznym  klimacie. Warto być, warto zobaczyć.
 


"Bezpieczne Ferie zimowe"

"Mysłowice mają talent"- II edycja konkursu
 

"Świąteczny Jarmark" - na Rynku w Mysłowicach  po raz pierwszy w sobotę 6 grudnia.
Przewidziano dużo atrakcji w świątecznym  klimacie. Warto być, warto zobaczyć.

 


Biuro Inżynierii Ruchu Collective Way zwraca się z uprzejmą prośbą o udział w badaniu ankietowym prowadzonym na zlecenie Urzędu Miasta Mysłowice.

http://www.rowerowemyslowice.plPrezydent Miasta Mysłowice zaprasza 13 czerwca do Słupna- Park na imprezę muzyczną

http://www.myslowice.pl/page/1116,aktualnosci.html?id=1129%20/

 
 
 
 
Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 w Mysłowicach Rights Reserved.