• Adres IP 3.138.105.31

piątek, 19, kwiecień 2024 05:46

PROJEKT EDUKACYJNY- BLIŻEJ PIESKA

Relacja z realizacji projektu „Bliżej pieska” dzieci z Przedszkola Nr15 w Mysłowicach.

Podczas realizacji projektu „Bliżej pieska” nasze przedszkolaki mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom ze schroniska. Uczyły się właściwego zachowania wobec nich. Podczas spotkania z przedstawicielami Mysłowickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza miały też okazję zapoznać się z właściwym traktowaniem zwierząt, przyjrzały się sposobom ich pielęgnacji i porozumiewania się z nimi. Podczas wycieczki do Centrum Weterynaryjnego poznały specyfikę pracy weterynarza. Spotkania z czworonogami zrodziły w dzieciach chęć ponoszenia odpowiedzialności za posiadanie pupila. Przedszkolaki uczestniczyły również aktywnie w zorganizowanym nietypowym Dniu Kota oraz w Światowym Dniu Zwierząt. Podczas tych dni dzieci miały możliwość zdobycia wiedzy m.inn. na temat odżywiania czy ulubionych zabaw wybranych zwierząt. Poprzez zorganizowanie zbiórki kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego Łabędź a także podczas wykonania zimowych nasypów dla jeży w przedszkolnym ogrodzie, dzieci zrozumiały zależność zwierząt od człowieka i naszego wpływu na ich życie.

Szczegółowe fotorelacje znajdują się w "grupowych nowinkach" poszczególnych grup.